شرایط و مقررات استفاده از کلید من

مقدمه

سامانه کلید من، یک زیر ساخت هوشمند مبتنی بر اینترنت جهت مدیریت تردد و کنترل پرداخت شارژ واحدها در مجتمع های آپارتمانی بوده و نقش واسطه میان مدیر مجتمع و ساکنین را دارد و به مدیر مجتمع اجازه می دهد تا در صورت پذیرش کلیه شرایط و مقررات مربوطه، با ایجاد یک پروفایل و صفحه شخصی در بستر سامانه کلید من، مجوز تردد ساکنین مجتمع را مدیریت و درآمد و هزینه مجتمع را در سامانه ثبت و به روزرسانی کند و در مقابل به ساکن اجازه می دهد تا با ثبت نام و پذیرش شرایط و مقررات استفاده از سامانه کلید من، شارژ واحد خود را بصورت اینترنتی پرداخت نموده و صورتحساب درآمد و هزینه های مجتمع را مشاهده نماید.

ماده 1- تعاریف

الف) کلید من: سامانه کنترل تردد و جمع آوری شارژ مجتمع های آپارتمانی متعلق به شرکت فرافن سامانه آسیا ثبت شده به شماره 233009 با مدیریت آقای محمد رضا مالی به نشانی تهران، خ شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، کوچه ویرا، پلاک 12، واحد 14 به شماره تلفن ثابت 02122879761 و شماره نمابر 02122879763 و نشانی الکترونیکی (ایمیل) info@faraafan.com و تارنما (سایت) www.faraafan.com که در این متن سامانه نامیده می شود.

ب) مدیر: مدیر مجتمع ثبت نام کننده در سامانه کلید من با شماره همراه اعلامی و ثبت شده و تأیید شده در سامانه که در این متن مجتمع یا مدیر نامیده می شود.

ج) ساکن: ساکن مجتمع ثبت نام کننده در سامانه کلید من با شماره همراه اعلامی و ثبت شده و تأیید شده در سامانه که در این متن ساکن نامیده می شود.

ماده 2- مفهوم واژگان به کاررفته در قرارداد

1-2- کلید من : برند تجاری ثبت شده به شماره ............................... در اداره ثبت مالکیت معنوی به مالکیت شرکت فرافن سامانه آسیا به عنوان شخص حقوقی سرویس دهنده، تحت این برند که زیرساخت هوشمند برای مدیریت تردد مجتمع و کنترل پرداخت شارژ واحدها را به عنوان یک واسطه فراهم می کند.

2-2- واسطه گری و تسهیل گری: نقشی است که کلید من میان مدیر مجتمع و ساکنین ایفاء می نماید و شارژ واحد ها دریافت و به حساب مجتمع واریز می تماید.

3-2- ساکن : شخص حقیقی یا حقوقی است که مالک و یا استفاده کننده واحدی در مجتمع بوده و در سامانه کلید من تحت عنوان ساکن ثبت نام کرده و از سامانه کلید من برای تردد به مجتمع استفاده می نماید و شارژ خود را از طریق سامانه پرداخت می نماید.

4-2- حساب کاربری مجتمع و ساکن: حساب کاربری مجتمع حساب کاربری است که مدیر مجتمع جهت استفاده از سامانه در سامانه کلید من ایجاد می کند و با دریافت شارژ واحد ها اعتبار حساب افزایش می یابد و حساب کاربری ساکن حساب کاربری است که ساکن مجتمع جهت استفاده از سامانه در سامانه کلید من ایجاد می کند.

5-2- مدیر: شخص حقیقی یا حقوقی است که جهت مدیریت تردد ساکنین مجتمع و کنترل و دریافت شارژ واحدها در بستر سامانه کلید من تحت عنوان مدیر در سامانه ثبت نام نموده است.

6-2- اعتبار: مبلغی است که مدیر یا ساکنین در حساب کاربری خود دارند.

7-2- پرداخت نهایی شارژ: زمانی پرداخت شارژ نهایی می شود که مبلغ مندرج در پیش فاکتور به حساب تعرفه شده از سوی کلید من به نحو کامل واریز شود؛ بنابراین مادام که بانک مقصد، حساب اخیر را بستانکار ننموده است، پرداخت شارژ نهایی نشده و تعهدی متوجه مجتمع یا کلید من نیست.

8-2- روز کاری: هر روزی که شرایط متعارف خدمت رسانی وجود دارد (از نظر این قرارداد روزهای جمعه و سایر تعطیلات رسمی، روز کاری محسوب نمی شود).

9-2- روز پرداخت: هر پرداختی که تا ساعت 14 روز کاری ثبت شود برای همان روز محسوب می شود و هرگونه پرداخت پس از این ساعت، به عنوان پرداخت در روز کاری بعدی تلقی خواهد شد.

10-2- مجوز : مجوز تردد ساکن به مجتمع می باشد که توسط یک کلید الکترونیک (کارت RFID، تگ RFID، ریموت کنترل و ...) شناسایی می شود و توسط سامانه قابل تغییر (حذف یا اضافه) است.

11-2- کلید : یک کلید الکترونیک نظیر کارت RFID، تگ RFID، ریموت کنترل و غیره است که شناسه آن به واحد اختصاص می یابد و به وسیله آن مجوز شناسایی می شود و توسط سامانه قابل فعال شدن یا غیر فعال شدن است.

ماده 3- موضوع خدمات

موضوع خدمات عبارت است از ارائه سرویس به مدیر مجتمع جهت مدیریت (اضافه، حذف و یا تغییر دسترسی) مجوز تردد ساکنین به مجتمع و ثبت هزینه ها و درآمدهای مجتمع در صورتحساب اینترنتی مجتمع در بستر سامانه کلید من در مقابل پرداخت کارمزد توافقی در چهارچوب شرایط و الزامات این قرارداد با رعایت کلیه قوانین و موازین شرعی و قانونی.

تبصره 1- کلید من ابزاری برای تسهیل در کنترل مجوزهای تردد به مجتمع است که در اختیار مدیر مجتمع قرار می گیرد که به واسطه آن مدیر مجتمع می تواند مجوزهای تردد ساکنین را باطل یا برقرار نماید و بستری است که ساکن می تواند در آن شارژ خود را بصورت اینترنتی پرداخت نماید و کلید من تنها واسطه ای برای گرفتن شارژ از ساکن و تحویل به مدیر مجتمع است و لذا هر کنش و واکنشی که در بستر کلید من صورت می گیرد میان مدیر مجتمع و ساکن است و کلید من تنها واسطه و ابزار است و به عبارت دیگر، کلید من صرفاً زیرساخت مدیریت تردد مجتمع و اخذ شارژ را مهیا می کند و بنابراین کلید من هیچگونه مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری در قبال اتفاقات ناشی از ابطال یا برقراری مجوز تردد ساکنین و پرداخت و یا عدم پرداخت شارژ ساکنین در قبال مجتمع، مدیر مجتمع یا ساکنین و یا اشخاص ثالث نخواهد داشت.

ماده 4- حساب کاربری

1-4- هر مدیر مجتمع برای استفاده از کلید من و عضویت در آن لازم است اقدام به ایجاد یک حساب کاربری نماید؛ برای ایجاد حساب کاربری داشتن ۱۸ سال تمام شمسی برای اشخاص حقیقی ضروری می باشد. تکمیل فرم مشخصات از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره ملی و شماره تلفن همراه از دیگر موارد ضروری است. در خصوص اشخاص حقوقی، نماینده‌ی شرکت اقدام به ایجاد یک حساب کاربری به نام شرکت می‌‌نماید و در این صورت، اطلاعات ثبتی شرکت از قبیل نام کامل شرکت، شناسه‌ی ملی شرکت در اداره‌ی ثبت شرکت‌‌ها می‌‌بایست در کنار مشخصات نماینده‌ی شرکت در فرم مشخصات تکمیل گردد.

2-4- هر شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) تنها مجاز به افتتاح یک حساب کاربری در کلید من است.

3-4- هر مدیر مجتمع مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می‌‌پذیرد و متعهد می‌‌شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در کلید من به‌روز نماید. وارد کردن اطلاعات نادرست و غیردقیق ممکن است منجر به ایجاد خطا در خدمات کلید من شود و مدیر نمی‌‌تواند به این موضوع معترض گردد.

4-4- هر مدیر با ثبت‌نام در کلید من و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیام‌‌های صادره از حساب کاربری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌ی پیام‌های ارسالی) را از خویش سلب و ساقط می‌‌نماید.

ماده 5 – لوازم و هزینه‌‌ های استفاده از خدمات و اعلام و پرداخت شارژ

1-5- با توجه به اینکه کلید من یک سامانه آنلاین 24 ساعته می باشد و مشتمل بر هزینه اتصال به اینترنت، سرویس ارسال پیامک و نگهداری سرور مرکزی و خدمات و پشتیبانی و غیره است، مبلغی توافقی به عنوان کارمزد به عنوان هزینه خدمات بر اساس قرارداد فیمابین تعیین می گردد که قابل برداشت بصورت اتوماتیک از اعتبار حساب کاربری مجتمع می باشد.

2-5- کلید من برای مجتمع و هر یک از واحد های آن صورتحساب مالی ایجاد می نماید که مدیر مجتمع می تواند تراکنش های مالی مجتمع و یا هر واحد منجمله شارژ واحدها را در آن ثبت نماید. همچنین سرور مرکزی سامانه بطور اتوماتیک شارژ ماهیانه واحد را به حساب بدهی واحد منظور می کند و نیز بطور اتوماتیک حساب واحد را پایش می نماید و در صورت بدهکار بودن واحد، ابتدا با پیامک، بدهکار بودن واحد را به ساکن اخطار می دهد و پس از خاتمه مهلت تعریف شده، مجوز تردد واحد بدهکار لغو می گردد و از این بابت هیچگونه مسؤولیتی متوجه کلید من نیست و مجتمع ملزم به اطلاع رسانی این موضوع به ساکنین بوده و ساکن با ثبت نام در سامانه این شرایط را می پذیرد.

3-5- با توجه به اینکه اطلاع رسانی لغو مجوز تردد واحد از طریق ارسال پیامک به شماره همراه ثبت شده توسط ساکن در سامانه کلید من صورت می گیرد، تغییر شماره همراه، در دسترس نبودن تلفن همراه و یا هر عامل دیگری که مانع از مطلع شدن ساکن گردد هیچ مسؤولیتی را متوجه کلید من نمی کند.

4-5- در صورت لغو مجوز تردد واحد، ساکن می تواند از طریق وب سایت سامانه و یا اپلیکیشن موبایل، شارژ خود را پرداخت نماید و تا حداکثر 15 دقیقه پس از پرداخت نهایی شارژ، کلیدهای واحد مجدداً فعال می گردد.

5-5- در صورتیکه اعتبار کافی جهت برداشت هزینه خدمات کلید من در حساب کاربری مجتمع وجود نداشته باشد، کلید من می تواند پس از 2 هفته، ارائه خدمات خود به مجتمع را تعلیق نماید و کلید من هرگونه مسؤولیتی را از این بابت از خود سلب می نماید.

6-5- ساکن می تواند شارژ واحد خود را به صورت اینترنتی از طریق سامانه کلید من پرداخت کند و یا در صورت دریافتِ مستقیم وجه از سوی مجتمع، بایستی دریافت وجه در صورتحساب ساختمان در سامانه ثبت شود در غیر اینصورت محاسبات سامانه در بدهی شارژ واحد ها و صورتحساب های مجتمع دچار خطا شده و کلید من هرگونه مسؤولیتی را از این بابت از خود سلب می نماید.

7-5- ساکن می تواند شارژ واحد خود را به صورت اینترنتی از طریق سامانه کلید من پرداخت کند و در صورت نهایی شدن پرداخت، سامانه پس از کسر مطالبات احتمالی خویش، مابقی را در پایان هر 1 روز کاری به حساب ارائه شده از سوی مدیر مجتمع واریز می کند؛ بدیهی است مسئولیت ارائه شماره حساب صحیح به عهده مدیر مجتمع بوده و واریز وجه به حساب تعرفه شده از سوی مدیر مجتمع رافع مسئولیت کلید من است ولو اینکه شماره حساب متعلق به مجتمع نباشد.

8-5- در صورتی که روز نهایی شدن پرداخت شارژ تعطیل باشد، اولین روز کاری پس از تعطیلات وجه به حساب مجتمع واریز خواهد شد.

ماده 6- مالکیت حقوق فکری و معنوی سامانه و نرم افزارهای کلید من

1-6- کلیه مالکیت معنوی و فکری نرم‌افزارهای کلید من و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و ...) متعلق به کلید من است و در نتیجه، مدیر و ساکنین مجتمع تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات نرم افزارهای کلید من را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای کلید من یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و ... را به آن‌ها اعطا نماید.

2-6- مدیران و ساکنین نمی‌‌توانند نرم‌افزارهای کلید من را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند؛ بدیهی است در صورت نقض این بند، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در مراجع ذیصلاح قابل پیگرد کیفری خواهد بود.

3-6- میران و ساکنین مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای کلید من جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای کلید من و حقوق ناشی از آن را نخواهند داشت.

4-6- مدیران و ساکنین نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورهای کلید من به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی‌‌توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند؛ بدیهی است در صورت نقض این بند، طبق ضوابط و مقررات مربوطه در مراجع ذیصلاح قابل پیگرد کیفری خواهد بود.

5-6- مدیران و ساکنین نمی‌‌توانند برنامه را مشابه‌سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری استفاده نمایند.

ماده 7- تعهدات عمومی مدیر و ساکن

1-7- مدیر و ساکن متعهد می گردد پیش از استفاده از سامانه کلید من کلیه شرایط و قوانین ذکر شده را به دقت مطالعه نماید؛ چراکه مدیر یا ساکن با ثبت نام و استفاده از کلید من می پذیرد که مفاد قرارداد حاضر را به دقت مطالعه کرده و قبول دارد و هرگونه ادعا و یا اعتراض آتی در این خصوص را از خود سلب می نماید.

2-7- کلید من ممکن است شرایط استفاده از خدمات سامانه کلید من (از جمله مبلغ کارمزد) را در طول زمان تغییر دهد. این تغییرات از طریق نرم افزار کلید من یا پیامک یا ایمیل به مدیر مجتمع و ساکن اطلاع رسانی خواهد شد و این امر به منزله ابلاغ به مدیر و ساکن محسوب و استفاده مجدد از سامانه کلید من به منزله قبول شرایط جدید می باشد؛ بدیهی است مدیر یا ساکن حق دارد تا شرایط جدید را نپذیرد، در این صورت مدیر یا ساکن نباید از سامانه استفاده نماید زیرا استفاده از سامانه در هر نوبت منوط به امضای قرارداد مربوط به همان زمان است؛ البته در جهت حفظ حقوق مکتسبه مجتمع ، پرداخت شارژی که پیش از اعمال تغییرات جدید، ثبت و نهایی شده است، بر اساس همان قراردادی که در زمان نهایی شدن پرداخت وجود داشته است عمل خواهد شد.

3-7- مدیر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص - اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ویژه افراد زیر ۱۸ سال، قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده توسط دیگران به‌عهده‌ی صاحب حساب کاربری خواهد بود.

4-7- مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری انجام می‌‌شود مطلقاً به‌عهده‌ی شخص مدیر یا ساکن صاحب حساب کاربری است، در نتیجه ضروری است که مدیر یا ساکن در نگهداری اطلاعات حساب کاربری خود، از جمله نام کاربری و رمز عبور، حداکثر اقدامات لازم را مبذول دارد و از این طریق مانع استفاده‌ی دیگران از آن گردد. همچنین ضروری است که مدیر یا ساکن در صورت ظن به دسترسی ثالث به حساب کاربری خود، در اولین فرصت ممکن نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نماید و در صورت لزوم کلید من را مطلع کند.

5-7- مدیر یا ساکن متعهد است که در استفاده از خدمات کلید من تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، سامانه را برای اهداف قانونی به‌کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری نرم‌افزارهای کلید من، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار نرم‌افزارهای کلید من را خدشه‌‌دار نماید. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی یا مالی به خود یا دیگری گردد به‌عهده‌ی مدیر یا ساکن است و کلید من در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

6-7- اخذ هر گونه مجوز و یا توافق با ساکنین جهت استفاده از خدمات کلید من بر عهده مجتمع است و مدیر مجتمع با ثبت نام در سامانه کلید من اظهار و اقرار می نماید که موافقت ساکنین را دربافت نموده است (این توافق باید دارای اعتبار بوده و در صورت اتمام مدت اعتبار، می بایست نسبت به تمدید موافقت اقدام شود).

7-7- مدیر یا ساکن ‌می‌پذیرد که کلید من می‌‌تواند هر زمان در صورت مشاهده عدم رعایت مقررات و شرایط به صلاحدید خود، یک حساب کاربری را مسدود کند و مانع استفاده‌ی کاربر از خدمات کلید من گردد.

8-7- مدیر یا ساکن متعهد است که پس از اتمام خدمات از اطلاعاتی که در نتیجه‌ی استفاده از خدمات کلید من کسب نموده است استفاده نکند و از ذخیره‌ی این اطلاعات به هر شکل - اعم از ذخیره‌ی اطلاعات در دستگاه تلفن همراه یا سایر موارد - اجتناب نماید.

9-7- مدیر یا ساکن متعهد است تمامی شرایط، مقررات، تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط کلید من از طریق پیامک، ایمیل یا نرم‌افزارهای کلید من در خصوص استفاده از خدمات کلید من و شرایط آن برای کاربر ارسال می‌‌گردد مطالعه نماید و در صورت موافقت آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت،کلمه، عدد، عبارت، نام تایپ‌شده و امثال آن به‌عمل آید که به سند ارسالی الحاق می‌‌شود و همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سندی که به‌طریق مزبور امضا نموده است متعهد و ملتزم می‌‌نماید.

10-7- مدیر یا ساکن متعهد می گردد که از انجام هر فعل یا ترک فعلی که منجر به ورود خسارت مادی یا معنوی به کلید من یا اشخاص ثالث شود خودداری نماید وگرنه ضامن جبران خسارت وارده خواهد بود و کلید من در این خصوص حق طرح هرگونه دعوی را خواهد داشت.

11-7- در صورتی که بنا به هر دلیلی بنا به رای داور یا سایر مراجع قانونی مجتمع باید وجه را به ساکن یا سایر اشخاص ذینفع مسترد کند، عدم استرداد وجه به منزله تخلف از مفاد این قرارداد محسوب خواهد شد.

12-7- مسئولیت هرگونه اقدام افراد تحت پوشش یا اشخاص مرتبط با مجتمع یا ساکن بر عهده مجتمع یا ساکن است.

13-7- مجتمع یا ساکن موظف می باشد در صورت تمایل به قطع دریافت خدمات کلید من، قصد خود را یک ماه قبل به کلید من اعلام نماید و انجام خواسته مذکور موکول به تسویه حساب کامل و اجرای کامل تعهدات پیشین می باشد.

14-7- مدیر تایید می نماید که هیچگونه رابطه استخدامی با کلید من ندارد و صرفا استفاده کننده از خدمات نرم افزاری است که کلید من به عنوان واسطه به وی عرضه می کند.

15-7- پایبندی به رفتار اجتماعی، شغلی، اخلاق مناسب، حرفه ای و قانونی و رعایت ضوابط و مقررات کشور بر عهده مدیر بوده و وی اظهار می دارد که در ارتباط با فعالیت خود از کلیه قوانین و مقررات مربوطه کاملا مطلع بوده و اظهار می دارد که هیچ گونه ممنوعیت یا محدودیتی در این خصوص ندارد؛ از این حیث در صورت عدم اجرای قوانین و مقررات مربوط از سوی مدیر هیچگونه مسئولیتی متوجه کلید من نخواهد بود.

ماده 8- تعهدات اختصاصی مدیر و ساکن

1-8- حفاظت فیزیکی از سخت افزارهایی که جهت عملیاتی نمودن سامانه کلید من در محل ساختمان نصب می گردد بر عهده مجتمع بوده و مسوولیت هر گونه سوء استفاده از آنها و یا قطعات داخل آنها (بعنوان مثال سیم کارت داخل دستگاه) نیز بر عهده مجتمع می باشد و مجتمع موظف است در صورت گم شدن آنها بلافاصله مورد را به اطلاع پشتیبانی کلید من برساند تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از سوء استفاده از آنها به عمل آید.

2-8- با امضاء این شرایط ساکن می پذیرد که در صورت عدم پرداخت هر گونه بدهی در سامانه کلید من (چه بدهی شارژ و یا بدهی به سامانه) با توجه به قوانین سامانه و قوانین مجتمع در صورت لزوم کلید های او تا زمان پرداخت بدهی و تسویه حساب قطع گردد.

3-8- مدیر یا ساکن متعهد است صرفاً در موارد مجاز از سامانه کلید من استفاده نماید.

4-8- ساکن متعهد می گردد صرفاً از کلید خود و نه سایر ساکنین جهت تردد به مجتمع استفاده نماید و کلید من از بابت تخلفات ناشی از عدم رعایت این ماده هیچ مسؤولیتی نمی پذیرد.

5-8- ساکن متعهد می گردد در حفظ و نگهداری کلید خود تلاش نماید و آن را در اختیار شخص ثالث حتی کوتاه مدت (که امکان کپی سازی کلید را فراهم می کند و امنیت مجتمع را به خطر می اندازد) قرار ندهد. مسئولیت ناشی از این تخلف بر عهده ساکن می باشد.

6-8- مجتمع باید در هنگام تحویل کلید به ساکن، رسید کتبی را که به امضای ساکن رسیده دریافت و یک نسخه اصل آن را تا پایان زمان استفاده از سامانه کلید من نزد خود نگه دارد.

ماده 9- تعهدات و خدمات کلید من

1-9- کلید من متعهد به فراهم سازی شرایط برای عملکرد صحیح سامانه است.

2-9- کلید من متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که قانوناً محرمانه تلقی شده و متعلق به مدیر یا ساکن یا مجتمع است.

3-9- کلید من متعهد می‌‌شود که اطلاعات ذخیره ‌شده در سامانه کلید من را تنها در جهت ارائه خدمات استفاده نماید.

4-9- کلید من متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را از طریق نرم‌افزارهای کلید من یا ایمیل یا پیامک به مدیر یا ساکن اطلاع دهد که این اطلاع به منزله ابلاغ به مدیر یا ساکن محسوب می گردد.

5-9- هر مدیر مجتمع می‌‌تواند عدم تمایل خویش را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی نرم‌افزار اعلام کند و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در صورت طرح چنین تقاضایی، نظر به امکان ایجاد اختلال در روند خدمت‌رسانی، مسئولیتی متوجه کلید من نیست و مدیر حق اعتراض نخواهد داشت.

6-9- کلید من به صورت 24 ساعته و شبانه روزی آمادگی دریافت و ثبت نظرات و شکایات مدیر یا ساکن را دارد.

7-9- کلید من در جهت تکریم مدیران و ساکنین، آمادگی پاسخ گویی به سوالات، پیشنهادات و انتقادات احتمالی آن ها را از طریق ایمیل یا تلفن یا به صورت حضوری را دارد. اطلاعات تماس در وب سایت سامانه قرار می گیرد.

8-9- کلید من آمادگی ارائه مشاوره تخصصی در جهت بهره برداری بهتر از خدمات سامانه را برای مدیران مجتمع دارد.

9-9- کلید من تعهد و تلاش می کند که خدمات خویش را در نهایت دقت و حسن نیت ارائه و اجرا نماید.

10-9- کلید من متعهد می گردد در صورت تقاضای کتبی مدیر، آموزش های لازم جهت استفاده از سامانه را به صورت رایگان به نفع مدیر انجام دهد.

11-9- کلید من متعهد می گردد به محض اطلاع، نسبت به رفع عیوب و اشکالات احتمالی سامانه، در اسرع وقت اقدام نماید؛ کلید من در خصوص قطعی اینترنت، تحریم یا سایر عواملی که مانع خدمت رسانی شود مسئولیتی ندارد.

12-9- کلید من متعهد به تأمین امنیت سامانه مطابق با استانداردهای امنیتی صنعت فناوری اطلاعات است.

ماده 10- محدوده‌ی مسئولیت کلید من

1-10- نظر به این‌که کلید من صرفاً نقش واسطه ارائه خدمات را دارا می باشد، هیچ‌گونه تعهد و تضمینی در خصوص اجرای کامل تعهدات از سوی ساکن و یا مدیر یا سایر اشخاص درگیر در فرایندهای سامانه ندارد.

2-10- کلید من هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص عملکرد اشخاص ثالث (هکرها)که ممکن است موجب حدوث نقص یا اشکال و ایرادی در حساب کاربری مدیر یا ساکن گردد نخواهد داشت.

3-10- کلید من مدعی اجرا شدن نرم افزارهای کلید من در تمامی سخت‌افزارها، دستگاه‌های تلفن همراه یا شبکه‌های ارتباطی نمی باشد.

ماده 11- اقامتگاه و نحوه ابلاغ

مدیر یا ساکن می پذیرد که ابلاغ به وی از طریق ایمیل و یا تلفن همراهی که وی به هنگام ثبت نام در سامانه کلید من به شرکت معرفی کرده صورت پذیرد؛ بنابراین هرگونه ایمیل یا پیامک ارسالی از سوی کلید من در خصوص مفاد این قرارداد و الحاقیه ها و تغییرات احتمالی نرم افزار کلید من، معتبر تلقی شده و واجد اثر می باشد؛ همچنین هر گونه ابلاغ کاغذی به نشانی معرفی شده از سوی مدیر مجتمع وفق ماده 1010 قانون مدنی معتبر و قانونی است.

ماده 12- قانون حاکم و شیوه حل اختلاف

این شرایط وفق ماده 10 قانون مدنی و مطابق قوانین تجارت الکترونیک و سایر مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران تنظیم گردیده و تابع آن می باشد و هر گونه اختلاف در خصوص این شرایط از قبیل اعتبار، تفسیر، اجرا، فسخ، خسارت و غیره از طریق یک داور که توسط انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی، تعیین می شود، حل و فصل خواهد شد و رای داور قطعی و لازم الاجرا می باشد؛ شرط داوری حاضر مستقل از این قرارداد بوده و در هر حال، حتی در فرض فسخ یا بطلان قرارداد اصلی، معتبر و لازم الاتباع می باشد.

تبصره- در صورتی که انجمن در زمان اختلاف وجود خارجی نداشته یا از تعیین داور ظرف یک ماه خودداری کند، تعیین داور با اتحادیه کسب و کارهای مجازی است و در صورت تحقق شرایط مشابه برای اتحادیه، تعیین داور با سازمان نظام صنفی رایانه ای است؛ البته در صورتی که هر یک از نهادهای ناصب داور در نهاد دیگری ادغام شوند نهاد اخیر مرجع نصب داور خواهد بود و نوبت به مرجع بعدی نخواهد رسید؛ لیکن در صورت فقدان چنین مرجعی به ترتیب فوق عمل خواهد شد.

ماده 13- سایر شرایط

1-13- در صورتی که به هر دلیلی کلید من بخواهد مبلغی را به مجتمع پرداخت کند، وجه را به همان حسابی که مدیر در ثبت نام معرفی کرده واریز خواهد کرد؛ مدیر واریز وجه به حساب اخیر را پذیرفته و حق هرگونه ادعایی را از خود سلب و ساقط می کند؛ بند اخیر حقی را برای شخص ثالث که حساب بانکی به نام اوست ایجاد نخواهد کرد و مطالبه وجه صرفاً از مدیر به عنوان ثبت نام کننده قابل پذیرش است.

2-13- استفاده از نرم افزار منوط به پذیرش مقررات و شرایط استفاده از آن است و در صورت تغییر شرایط استفاده مجدد پس از تغییرات به معنای پذیرش تغییرات جدید و التزام به آن ها است.

3-13- در صورتی که به هر دلیلی یک یا چند بند یا ماده شرایط حاضر بی اعتبار گردد، سایر شرایط به قوت خویش باقی است.

ماده 14- ضمایم و پیوست ها

کلیه دستورالعمل های اجرایی مرتبط با این شرایط نظیر شیوه استفاده از سامانه و غیره، جزء لاینفک شرایط حاضر بوده و برای مدیر و ساکن لازم الاتباع است.

ماده 15- تعداد مواد و تایید مقررات

این مقررات در پانزده ماده، طبق قانون تجارت الکترونیکی ایران در بستر مبادلات الکترونیکی، تنظیم و برای کلید من، مدیر و ساکن قطعی و لازم الاجرا است؛ استفاده عملی از نرم افزار، کلیک بر روی لینک فعال سازی و سایر اقدامات مشابه در فضای مجازی، به منزله پذیرفتن مقررات بوده و مستنداً به مواد 6 و 12 قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، نیاز به امضای کاغذی نبوده و هیچ محکمه یا اداره دولتی نمی تواند به مقررات الکترونیکی اخیر ترتیب اثر ندهد.